987

História

Prvý obklad Pieskovec vznikol v domácich podmienkach v roku 1981 počas stavby rodinného domu a požiadavke na neštandardný obklad soklovej časti. Od tohto obdobia sa vylepšovala technológia a do roku 1989 sa obklad vyrábal na nekomerčné účely. V následnom roku 1990 sa zakladá firma VASPO, začína sa budovanie firmy,  výroba vo väčšom rozsahu a ďalšie zdokonalovanie technológie.

 • 1981  Vznik prvého obkladu Pieskovec
 • 1990  Založenie firmy VASPO a začiatok komerčnej výroby a predaja
 • 1995  Začiatok výroby vo vlastných priestoroch, v areály bývalého družstva.

historia

 • 2000  Zlatá plaketa na výstave „CONECO Bratislava“
 • 2001  Rozširovanie skladových priestorov
 • 2002  Zlatá prilba na výstave v Poľsku
 • 2003  Začiatok výstavby Administratívnej budovy
 • 2006  Zavedenie systému riadenia kvality ISO 9001:2002
 • 2007  Cena za exponát na výstave „Tatra EXPO“
 • 2008  Výmena technológie na sypké materiály
 • 2011 Čestné uznanie za zodpovedné podnikanie a prínos pre hospodárstvo a zamestnanosť od Ministerstva Hospodárstva a Ministerstva práce. Čestné uznanie osobne predal vedeniu firmy minister hospodárstva Juraj Miškov  a podpredseda vlády Jozef Mihál.
 • 2011 Rozširovanie skladových priestorov
 • 2013 Cena za exponát na 28. medzinárodnej výstave „BudEXPO“, Ľvov – Ukrajina
 • 2014 Zmena právnej formy VASPO - Ježík František na VASPO STONE s.r.o.
 • 2014 Rozšírenie služieb o rozvoz tovaru na územie celej Slovenskej a Českej republiky 
 • 2015 Rozšírenie výroby o plotové systémy
 • 2015 - 2017 Podnik je vyhodnotený Národným informačným strediskom Slovenskej republiky ako SPOLOČENSKY ZODPOVEDNÝ PODNIK , SPOĽAHLIVÝ VÝROBNÝ PODNIK a FINANČNE STABILNÝ PODNIK.
 • 2016 Rozšírenie sortimentu o imitácie dreva
 • 2017 Spustenie vlastnej fotovoltaickej elektrárne o rozlohe cca 1500m2, s úložnou kapacitou energie 1MWh, ktorá nám nemalou čiastkou pokrýva celkovú spotrebu energie. Naše výrobky sú vyrobené za pomoci zelenej energie.
 • 2019 Rozšírenie pôsobnosti v Maďarskej republike.
 • 2019 Rozšírenie vozového parku. Firma vlastní tri nové kamióny a nákladné autá s nosnosťou do 3,5 tony, ktoré sú využité na vlastné i komerčné účely.
 • 2020 30.výročie založenia firmy
           


HISTÓRIA VZNIKU
 
1981 - 1990 
Začiatky za socializmu.
 
Celý nápad vznikol v roku 1981 kvôli dokončovacej práci na rodinnom dome v roku 1981. Pán František Ježík hľadal vhodný obklad na plot a sokel. Prírodný kameň bol príliš drahý. Vyrobil si preto vlastné formy na obklad, ktorý sa neskôr predával pod názvom Pieskovec verzia 1. Pomaličky po troškách začal odlievať betónové obkladové kocky. Výroba obkladu na celý rodinný dom trvala 3 mesiace . Betónový obklad na dome vyzeral, a do dnešných čias vyzerá veľmi dobre. Ľudia si ho mýlili s klasickým prírodným pieskovcom.  Pre veľký záujem o obklad sa začalo vyrábať pre známych na povolenie obecného úradu nakoľko za socializmu súkromné podnikanie neexistovalo. Rodinný dom sa tak stal výrobňou, skladom aj výdajňou zároveň. V priestoroch starej hlinenej stodoly bežala miešačka a vybračný stôl. V pivničných priestoroch rodinného domu sa vyrábali formy. Obklady sa ukladali na železné drôty z ktorých si ich "známy zákazník" musel preložiť po jednom do auta a ako paletový vozík sa používali tradičné "táčky". Celý proces sa dial na dvore kde sa motali ešte neplnoleté deti.
 
1990 - 1995
Po nežnej revolúcii a príchod trhového hospodárstva.
 
S príchodom trhového hospodárstva sa konečne mohlo podnikať čím sa začala úplne nová éra. Pre zvýšený dopyt po betónovom pieskovci, ktorý dokonale nahrádzal drahý a menej dostupný prírodný kameň sa výroba preložila do väčších priestorov. V tomto období sa pán Ježík spája zo svojou sestrou pani Boženou Daňovou. V roku 1990sa zobral do prenájmu starý dom v strede dediny prezívaný "Hulajovec" a starý železný hangár v priestoroch JRD kde sa opravovali poľnohospodárske stroje na konci dediny. Začiatky v týchto priestoroch boli ťažké nakoľko výrobok bol atraktívny a úvery nedostupné alebo s veľmi vysokým úrokom. Na obklady bol preto aj niekoľko mesačný poradovník.  Prijali sa nový zamestnanci a pribudlo veľa papierovačiek. Prenajala sa maličká kancelária v budove Družstevného kultúrneho domu. Všetky papiere sa robili ručne alebo na písacom stroji. Jediná nadčasová technika tej doby bol FAX. Napredovalo sa ale rýchlo. Dopyt sa zvyšoval a požiadavky tiež. Prišli výdobytky techniky - prvý stolový počítač T602 ktorý už obsluhovala dcéra pána Ježíka Andrea. Zažil sa toho času obrovský technický/ ekonomický / výrobný / bum. Objednávky, fakturácia, telefonáty, mzdy, prevádzka na 3 miestach kvôli čomu sa za deň nabehalo veľa kilometrov, školenia word, excel, program sunsoft, internet, webová stránka, nákup nových baliacich strojov, paletových vozíkov, vysokozdvižný vozík. Obklad sa predával balený drahší alebo lacnejší voľne ložený. Nákladné autá sa vyťažovali v soboty, často krát i nedele. Rozšírili sa obklady o Pieskovec verzia 2 a 3 a Bridlica štandard a Remienkový kameň. Rozvážalo sa po celom vtedajšom Československu špedičnou firmou. V Roku 1993 sa odkúpil pozemok v "starom Majeri", ktorý sa pomaly rekonštruoval. V tomto roku sa rozdelilo Československo a dovoz našim susedom sa skomplikoval. Cez vnútroštátnu colnicu sa kamión musel vyprevádzať osobne. Na vybavenie papierov sa niekedy čakalo aj pol dňa.   

  
     
 
1995 - 2019
Veľké sťahovanie a rekonštrukcia už vlastných priestorov
 
V roku 1995 bol Majer pripravený zatiaľ len na sťahovanie výroby. Kancelárie ostávali ešte rok na starom mieste. V 96tom sa konečne všetko sústredilo na jedno miesto. Pozemok bol dostatočne veľký so starými budovami ktoré sa všetky postupne renovovali.
Nové priestory kancelárie slúžili na administratívu, ale aj ako predajňa s prvým vzorkovníkom v interiéry. Pribudli nové počítače, programy, ale i viac práce. Zväčšené priestory umožnili rozšírenie výroby o nové druhy ktorým boli Lámaný kameň a Kameň MIX. Obklad bol chránený priemyselným a úžitkovým vzorom na území SR a ČR  . V roku 2000 boli naše výrobky ocenené na výstave CONECO v Bratislave Zlatou plaketou. Neskôr na výstave v Poľsku Zlatou prilbou, na výstave Tatra EXPO cenou za exponát. Výroba sa zvyšovala a skladové priestory zväčšovali. V 2003 sa začína výstavba nových administratívno-výstavných priestorov a v 2005 absolvujeme ďalšie veľké sťahovanie do nových priestranných kancelárii s veľkou predajňou. Pre skvalitnenie výroby a predaja bol zavedený systém riadenia kvality ISO ktorý sa každoročne aktualizuje. Postupne sa zlepšovala kvalita výrobných, prepravných či baliacich strojov. V 2011 dostávame Čestné uznanie za zodpovedné podnikanie a prínos pre hospodárstvo a zamestnanosť od Ministerstva Hospodárstva a Ministerstva práce. Čestné uznanie osobne predal vedeniu firmy minister hospodárstva Juraj Miškov a podpredseda vlády Jozef Mihál. Začína sa skúšať vlastná doprava a kupujú sa dodávky, nákladné autá neskôr kamión. V 2014 rozširujeme naše služby o rozvoz tovaru na územie celej Slovenskej a Českej republiky. V tomto roku sa mení právna forma na VASPO STONE s.r.o. 
Firma kladie veľký dôraz na ZODPOVEDNOSŤ.  Za rok 2015 a 2017 bol podnik vyhodnotený ako SPOLOČENSKY ZODPOVEDNÝ PODNIK.  Na základe tohto hodnotenia bola podniku v atestačnom  a informačnom systéme udelená pečať „Spoločensky zodpovedný podnik“, ktorú získalo len 9,4 % z 248.389 hodnotených subjektov. Týmto patríme medzi 3,2% podnikov spĺňajúcich ekonomické a hospodárske aspekty spoločensky zodpovedného podnikania. Národné informačné stredisko Slovenskej republiky, a.s. potvrdila výsledok hodnotenia zameraného na spoľahlivosť podniku VASPO STONE, s.r.o. v odvetví priemyselnej výroby. Spoločnosť tak získala známku "SPOĽAHLIVÝ VÝROBNÝ PODNIK". Taktiež potvrdila výsledok hodnotenia finančnej stability podnikov pôsobiacich na území Slovenskej republiky a bol vyhodnotený ako Finančne stabilný podnik. 
Firma dbá na ekologické fungovanie, sebestačnosť, bezpečnosť pri práci, zlepšenie pracovných podmienok. V roku 2017 firma spúšťa vlastnú fotovoltaickú elektráreň o rozlohe cca 1500m2, s úložnou kapacitou energie 1MWh, ktorá nemalou čiastkou pokrýva celkovú spotrebu energie. Výrobky sú vyrobené za pomoci zelenej energie.


 
Sortiment výrobkov vzrástol na 55 druhov obkladov dokonale imitujúcich prírodné pieskovce, bridlice, kamene, skaly, travertíny, tehlovku, dekoračné kamene či obklady imitujúce prírodné drevo.  Pribudla i výroba plotových systémov.
Pôsobnosť firmy je prevažne na Slovenskom a Českom trhu s partnermi v Nemecku, Maďarsku, Rakúsku a Švajčiarsku. Pribudla navyše potreba udržiavať na každom predajnom mieste aktuálne vzorky produktov. Z malého množstva veľkých objednávok sa stali stovky malých objednávok v krátkych časových intervaloch. Bolo čoraz náročnejšie evidovať spotrebu základných materiálov a pripravovať podklady pre odmeňovanie pracovníkov vo výrobe. Preto firma v roku 2018 prešla na podnikový informačný systém ONIX.

https://www.kros.sk/blog/onix-pomaha-pri-vyrobe-kamenneho-obkladu/


V roku 2019 sa snaha sústredila rozšíriť pôsobenie v zahraničí. Uzatvára sa dohoda zo sieťou stavebnín STAVMAT v Maďarskej republike a pripravuje sa vstúpenie na rakúsky a nemecký trh. Rozšíril sa i vozový park. Firma vlastní tri nové kamióny a nákladné autá s nosnosťou do 3,5 tony, ktoré sú využité na vlastné i komerčné účely.
 
V dnešnej dobe má firma VASPO STONE s.r.o. 60 stálych zamestnancov a 10 sezónnych. Vravíme o nej ako o rodinnej firme, nakoľko na jej vývoji pracuje 11 rodinných príslušníkov a vo výrobnom procese ostali niektorý zamestnanci od vzniku firmy, ktorý zaúčali svoje deti či príbuzných.

  
  
  
Podstránky obrazok: 

Napíšte nám

all products for color

FOTOSÚŤAŽ 
5 x 100€

fotosutaz
 
Vaše pekné realizácie odmeníme
zaujímavými cenami ...viac
GRAFICKÝ
NÁVRH

grafnavrh
 
Grafický návrh podkladov Vám
vytvoríme úplne ZDARMA ...viac
KATALÓG
katalog
 
Popustite uzdu fantázií
listovaním v našom katalógu ...viac
CASHBACK

 
Využite možnosť vrátenia peňazí
za nápadité realizácie! ...viac

 

AKCIA

Bočný panel

Actions:
https://www.vaspo.sk/akcia-0
Aktuality:
https://vaspo.sk/aktuality
... Prirodzený ako príroda sama ...